O mnie

Urodziłem się w 1986 roku we Wrocławiu. Ukończyłem Uniwersytet Wrocławski, z wykształcenia jestem archeologiem. Do dziś powadzę badania na terenie Dolnego Śląska, który uwielbiam zwiedzać. W 2020 roku ukończyłem Podypomowe Studia Wschodnie, organizowane w ramach Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 2012 roku związany jestem z mediami. Między 2017 a 2021 rokiem pracowałem dla TVP3 Wrocław, od 2021 do 2023 współpracowałem przy prowadzeniu portalu internetowego. Pod koniec 2023 roku rozpocząłem pracę jako wrocławski korespondent Polskiej Agencji Prasowej.

Między 2021 a 2022 rokiem pracowałem przy organizacji `Forum Ekonomicznego w Karpaczu jako koordynator ds. Rumunii i Mołdawii. W tym samym czasie rozpocząłem realizację filmu dokumentalnego pt. „Stanisław Helski. Dlatego”. To historia rolnika z Kobylej Głowy, który w 1994 roku uderzył kamieniem w głowę generała Wojciecha Jaruzelskiego. Obecnie szukam finansowania kolejnego projektu.

Moja największa pasja to Rumunia i Mołdawia, jestem m.in. autorem czterech przewodników wydawnictwa Pascal. Rumunia stała się też przyczyną założenia tego bloga.

Zapraszam do kontaktu:

@ michal.torz1986@gmail.com

Facebook

LinkedIn

17 myśli nt. „O mnie”

 1. Witam Panie Michale,
  Zwracam się do pana z dość nietypową prośbą bądź pytaniem.
  Szukam osoby mieszkającej w Rumunii, chcącej pomóc mi w wolnym czasie, ponieważ chciałbym dokonać zakupu w sklepie internetowym tego kraju. Niestety produkty z tego sklepu nie są wysyłane poza granice Rumunii. Koszty niewielkie tak jak i sam produkt, ale nigdzie indziej go nie znalazłem. Czy zatem jako rezydent byłby Pan mi w stanie pomóc, lub ktoś z Pana znajomych..?
  Z góry dziękuję za odpowiedź, bądź jakąkolwiek informację.

  Pozdrawiam
  Artur Rutkowski

 2. Panie Michale,
  W sierpniu przeprowadzam się do Bukaresztu na kolejne 2 lata, zaś jutro lecę tam na pierwsze „zwiady”. Mam całą masę pytań, czy mogę napisać do Pana maila, w którym zawrę je wszystkie? 😉

 3. Witam – jestem hungarofilem a co za tym idzie, także miłośnikiem węgierskiego Siedmiogrodu we wszystkich możliwych aspektach… mam jednak małe pytanie – skąd u Pana „Szekler”? Wszak wie pan zapewne, że węgierskie „sz” to polskie „s” a ja jeszcze nigdy nie spotkałem Węgra, który wymawiałby tę nazwę przez polskie „sz”… skąd więc taka wymowa? pozdrawiam

  1. Witam! Z tego co zauważam, w użyciu są obie formy. Sam od jakiegoś czasu skłaniam się ku tej poprawnej, pisanej przez „S”. Tak więc w kolejnych artykułach będę jej konsekwentnie używał. Niemniej jednak dziękuję za uwagę. W wolnej chwili poprawię tę wpadkę ;-).

 4. Witam Panie Michale,
  pozwolę sobie zwrócić się do Pana z podobną strawą jak Pan Artur Rutkowski. Moja prośba jest na pewno bardzo nietypowa i może wydawać się błahą, lecz dla mnie jest bardzo ważna. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
  Pozdrawiam
  Patrycja Moskała

 5. witam mam pytanie odnośnie poszukiwania osób w Rumunii okolice Bukaresztu gdzie można uzyskać informacje z góry dziekuje

  1. Witam,
   ale kogo chce Pani szukać? Osoby zaginionej? Rodziny? Grobu? Najlepiej proszę napisać maila, może uda mi się pomóc.

 6. Witam

  Jestem od kilku lat członkiem Stowarzyszenia Drum Bun. W tym roku miałem być razem z Wami, ale w tym czasie w trybie awaryjnym znalazłem się w Łebie z młodzieżą na ,,Zielonej Szkole’
  W wolnej chwili zbieram materiały dotyczące cmentarzy wojennych z I wojny światowej. Obecnie jestem na etapie opracowań cw w Galicji Zachodniej (na 400 cw mam opracowane 253 – sfotografowane i opisane) W zwiazku z wyjazdami do Rumunii, chcialbym być na cmentarzach wojennych, czy mógłbym prosić Pana o ile jest to możliwe, o wykaz miejscowości w których znajdują się te cmentarze?
  Z góry serdecznie dziękuję – moje dane są na moim portalu http://www.sekowa.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *